Kilpailujen voittajat

Kokkolan Kotona-messuilla

Keskipohjanmaan ja Hilla Groupin osastolla järjestetyssä arvauskisassa piti arvata montako naulaa purkissa on. Nauloja oli 118 kpl. 

Oikein arvasi 5 osallistujaa, joiden kesken arvottiin Hilla-tuotekori.
Voittaja: Kimmo Anttila, Kokkola

Kaikkien osallistuneiden kesken arvottiin 3 kk:n Keskipohjanmaa-lehdet
Voittaja: Piia Sinisalo, Kokkola

Kokkolan Kinojuhlien lippuarvonta

4 hengen lippupaketin Encanto-lastenelokuvan näytökseen Bio Rexiin voittivat:

Anni Peltoniemi
Aila Saari

Jaro-lippuarvonta

2 hengen VIP-liput Jaron jalkapallo-otteluun 3.9. voittivat:

Jarmo Erkkilä
Annette Linqvist
Minna Minkkinen
Timo Karhunen
Marjo Koivisto
Pekka Kivinen
John Sundvik
Jan Markus Virkkala



Kokkolan Venetsialaiset -lippuarvonta

2 hengen lippupaketin voittivat


PERJANTAILLE

Camilla Lager

Kaino Lepistö

Annika Yliniemi

Akseli Kumpula

Marja-Leena Vehmanen


LAUANTAILLE

Leila Mäkitalo

Teemu Korpijärvi

Päivi Raudaskoski

Ari Hyytinen

Sanna Rauta

Keskipohjanmaan Loma-Lotto

Kaikkien osallistuneiden kesken arvotut pääpalkinnot (3 x 100 € lahjakortti) osuivat seuraaville:

Kaija Junttila, Nivala

Hannu Lahti, Himanka

Tuula Holm, Kokkola


Viikkopalkintojen (100 € lahjakortti) voittajat:
 

Anna Liisa Polso, Kokkola 

Matti Korpela, Metsä  

Maila Wargh, Kokkola 

 

Päiväpalkintojen (suklaalevy tai tuubihuivi) voittajat: 

Anneli Klemola, Kannus 

Jarmo Kåla, Kokkola 

Erkki Pajala, Kannus 

Timo Vakkala, Kokkola 

Ossi Korkea-aho, Kokkola 

Hannu Korhonen, Kannus 

Rauno Koivisto, Ylivieska 

Kimmo Nikula, Kaustinen 

Kirsi Peltonen, Kokkola 

Pirjo Jaakkola, Kokkola 

Airi Hilli, Himanka 

Salme Emas, Småbönders 

Matti Laakso, Kokkola 

Niilo Lustila, Kaustinen 

Anne Koskela, Toholampi 

Marjut Nikula, Kaustinen 

Tapio Pikkarainen, Pyhäsalmi 

Tuija Jaaksi, Kokkola 

Marja Ranta-Nilkku, Kannus 

Peter Snellman, Kokkola 

Paula Lappi, Kokkola 

Mikael Nygård, Kokkola 

Maj-Len Friis, Kokkola 

Kaarlo Kuorikoski, Kaustinen 

Heli Elgbacka, Kaustinen 

Maija Maunula, Kokkola 

Eetu Jaakola, Nivala 

Jaana Sysimetsä, Kokkola 

Toimi Kalliokoski, Lestijärvi 

Pirkko Jakola, Sievi 

Matti Elgbacka, Kaustinen 

Maija Jylhä, Kannus 

Hannu Koivuniemi, Ullava 

Ilkka Keski-Petäjä, Kannus 

Margareta Prest, Kokkola 

Toini Honga, Kokkola 

Maija Nybacka, Kannus 

Teija Hanhiniemi, Kokkola 

Aune Ylikotila, Nivala 

Katja Salonen, Kokkola 

Tuulikki Penttilä, Kokkola 

Lars-Erik Emas, Småbönders 

Ritva Ojala, Karhi 

Toimi Nissinen, Yli-Lesti 

Raakel Löytynoja, Pyhäsalmi 

Maria Jussinmäki, Halsua 

Juhani Märsylä, Himanka 

Pirkko Niemi, Kalajoki 

Timo Junnikkala, Raisio 

Arja Komulainen, Kalajoki 

Kari Suonperä, Kälviä 

Seija Linna, Perho 

Maritta Hongell, Kokkola 

Terttu Järvinen, Kokkola 

Arvi Kopsala, Toholampi 

Anna-Maija Syri, Sykäräinen 

Saila Heinua, Kälviä 

Sari Koivuranta, Kälviä 

Hannu Aro, Kalajoki 

Anna-Maija Pahkala, Himanka 

Seppo Sankari, Kälviä 

Jarl Haga, Kruunupyy 

Satu Torppa, Veteli 

Hannu Uusitalo, Kannus 

Aune Torvinen, Kokkola 

Asta MärsyKruunupyy 

Ylitalo Aimo, Kannus 

Leena Hankaniemi, Kälviä 

Elisa Riihimäki, Perho 

Paasila Allan, Ylikannus 

Anne Karvonen, Halsua 

Virpi Rantala, Ylivieska 

Auli Pöyhönen, Räyrinki 

Soili Kero, Lohtaja 

Maria Teirikangas, Kaustinen 

Hilkka Heikkinen, Kokkola 

Stig-Gustav Simell, Kokkola 

Markku Göös, Perho 

Kaarina Niemelä, Kokkola 

Helena Mourujärvi, Kokkola 

Laila Niemi, Kälviä 

Eila Savela, Tynkä 

Jorma Kilpi, Metsä 

Riitta Yrjänä, Hillilä 

Heikki Huntus, Kaustinen 

Ritva Puurula, Kokkola 

Eija Uusimäki, Himanka 

Pauliina Tornikoski, Kokkola 

Heleena Hatula, Kokkola 

Helena Kotila, Toholampi 

Aune Uusi-Illikainen, Kälviä 

Mikko Mäkelä, Himanka 

Aira Ruuska, Kaustinen 

Tapio Pollari, Sykäräinen 

Jukka Koski, Veteli 

Ralf Sandberg, Kokkola 

Merja Maajärvi, Kälviä 

Mikko Känsälä, Kokkola 

Kaarina Viiliäinen, Kokkola 

Lauri Päiväniemi, Veteli 

Elisa Nuorala, Sykäräinen 

Pirkko Siltala, Kälviä 

Raili Skytte, Kruunupyy 

Satu Lohilahti, Kokkola 

Tapio Harju, Kokkola 

Maija Nyrhinen, Nivala 

Irmeli Rentola, 69700 Veteli 

Sirkka-Liisa Hintsala, Kokkola 

Elina Latvakoski, Ylivieska 

Pekka Åvist, Kuona 

Ritva Piispala, Toholampi 

Tuula Haapaniemi, Toholampi 

Satu Granholm, Teerijärvi 

Milla-Maria Heikkinen, Pietarsaari 

Pirkko Joki, Kokkola 

Tuulikki Sorvisto, Ylivieska 

Rauno Isoaho, Kokkola 

Anni Karsikas, Kannus  

Aini Karvonen, Halsua 

Osmo Laitila, Oksava 

Pietarsaari Open Air -lippuarvonta

2 hengen lippupaketin voittivat:

Ville Vistiaho
Marika Nevanperä
Anu Storlöpare
Walter Nyrönen
Carolina Backlund
Marjo Koivisto
Mari Mäki-Leppilampi
Saku Sipi
Jani Hannus
Heidi Emmes
Reeta Sandholm
Jan Streng
Satu Ritolehto
Tommy Forsman
Maarit Joukosalmi
Ville Aappola
Jyri Säily
Niina Glad
Sampo Hakasalo
Tommi Ahonen
Veli-Pekka Ruoho
John Sundvik
Hannu Sukkala
Jari Bäck
Mirja Hihnala


Uikon taikaa -lippuarvonta

Päivi Hietamäki (Ke 13.7.)

Onni Mäenpää (Pe 15.7.)

Tanja Häkkilä (La 16.7.) 

Martti Pyykkö (Su 17.7.)



Kaustinen Folk Music Festival -lippuarvonta

2 hengen lippupaketin voittivat

Seppo Lyyski

Camilla Sjövall

Mervi Porri-Saarikettu

Leena Kuismin

Harri Hjelm

Isto Kinnunen

Juhani Luoma

Miia Ollqvist

Johannes Luotsinen

Jennina Salmela

Elina Lammi

Anne Oravala

Katja Borisov

Jarl-Erik Paananen

Kai Korpijärvi

Erkki Santapakka

Raili Salo

Ale Kähtävä

Eerikki Hoffrén

Jaana Kuusansalo


Mustakari Memories -lippuarvonta 

2 hengen lippupaketin voittivat 

PERJANTAILLE

Ari Sorola
Hannu Lilja
Rami Tuohimaa 
Akseli Kumpula 
Mari Pokela 

LAUANTAILLE

Marko Salo
Aino Sikkilä
Tuula Järvenpää
Jenna Vähähyyppä
Sini Kallio


Sun Pampas -lippuarvonta

PÄÄSYLIPUT KAHDELLE HENGELLE PERJANTAIKSI VOITTIVAT

Duman Hannele
Koutonen Annika
Pitkänen Mari
Löytynoja Oskari
Hietamäki Päivi

PÄÄSYLIPUT KAHDELLE HENGELLE LAUANTAIKSI VOITTIVAT

Mehtälä Tarja
Anttila Virve
Tuomaala Jaana
Hirvelä Miia
Rahkola Marja-Leena


Vesille-messuilla Hilla Groupin ja Keskipohjanmaan teltalla

arvottiin purkissa olevien kohojen määrän oikein arvanneiden kesken SUP-lauta.

Voittaja: Peppi Sillanpää, Kokkola

Kaikkien arvauskisaan osallistuneiden kesken arvottiin lisäksi 2 kk:n Keskipohjanmaa-lehdet.

Voittaja: Solveig Jansson, Kokkola

Keskipohjanmaan kevätkisan voittajat:

PÄÄVOITOT

300 € lahjakortti Prisma Rautaan

Helena Linna, Kokkola

100 € lahjakortti kodinkoneliikkeeseen

Taito Salonen, Perho

Jouko Savela, Kokkola

Keskipohjanmaa-lehdet puoleksi vuodeksi

Hannu Välkky, Alavieska

VIIKKOPALKINNOT

Puolen vuoden kahvit

Uolevi Tuoretmaa, Kokkola

Keijo Saari, Veteli

PÄIVÄPALKINNOT

Tuubihuivi tai pellavainen keittiöpyyhe

Sirpa Keski-Petäjä, Kannus

Eeva Lauri, Himanka

Hannu Koski, Kannus

Henrik Jylhä, Kälviä

Juhani Särkilä, Himanka

Marianne Heikkinen, Pietarsaari

Anne Pottala, Kannus

Seppo Hietala, Toholampi

Leena Lundström, Kälviä

Jorma Kantola, Nivala

Soile Niemi, Kälviä

Ulla Alanen, Kokkola

Ilkka Suonsyrjä, Kokkola

Liisa Tuohinto, Haapajärvi

Virpi Poikola, Perho

Kyösti Parpala, Kälviä

Juha Pekola, Kokkola

Gunda Jutila, Kokkola

Terttu Ronkainen, Perho

Marjatta Haveri, Lohtaja

Tiina Pisilä, Kokkola

Heikki Peitso, Kalajoki

Hanna Salmela, Möttönen

Matti Nevanperä, Kokkola

Eila Yrjänä, Kalajoki

Marjatta Mantila, Kokkola

Verna Kukonlehto, Ylivieska

Pentti Tenkku, Kokkola

Tapio Hanhineva, Ylivieska

Helvi Köyhäjoki, Rahkonen

Raili Skytte, Kruunupyy

Heikki Helanen, Kalajoki

Simo Sivula, Kannus

Lea Hopkins, Kruunupyy

Aune Ylikotila, Nivala

Henna Rauha, Kalajoki

Jussi Löytynoja, Pyhäsalmi

Hillevi Myllykoski, Kokkola

Markku Göös, Perho

Matti Uusi-Rauva, Lohtaja

Sinikka Vähäkainu, Kokkola

Veli-Matti Koskela, Toholampi

Anneli Koskela, Lestijärvi

Seija Aksila, Nivala

Aili Korpela, Sykäräinen

Heidi Järviaho, Kokkola

Aira Ojala, Nivala

Hurme Risto, Haapajärvi

Hilkka Alasimi, Tynkä

Erkki Virta, Ylivieska

Risto Luoma,  Veteli

Raija Tiitto, Kokkola

Björkgård Lars, Kokkola

Tapani Riippa, Kokkola

Pirkko Savolainen, Kaustinen

Leena Ainali, Alavieska

 

Kiitos kaikille osallistuneille!

Palkinnot on toimitettu voittajille.

Guardia Nueva 20 vuotta -juhlakonsertin lippuarvonnassa onnetar suosi seuraavia:

Kilpi Jorma, Metsä
Pohjonen Maarit, Kokkola
Korpela Leena, Pietarsaari
Keiski Tarja, Himanka
Överman Elvi, Kannus
Torppa Rauni, Veteli   
Hautamaa Anne, Himanka
Koivuoja Jukka, Kalajoki
Riippa Tuomo, Kälviä
Backman Olli, Eskola

Syke-messuilla Kannuksessa 7.5. arvonta Hilla Groupin osastolla:

Hilla-tuotekorin voitti Seppo Junkala
Puolen vuoden lehdet voitti Jukka Vihanta